Tijdelijke toeslag laagwater na week 5 beëindigd
Bron: ANP
Begin november 2018 hebben wij u geïnformeerd over de extreem lage waterstanden in de rivieren via mail en onze website. Wij ontkwamen er niet aan de extra kosten door middel van een toeslag bij leveringen door te belasten. Wij hebben daarvoor een zuivere en transparante vorm gebruikt. De laagwatertoeslag heeft betrekking op de aanvoer van grondstoffen. De periode tussen aanvoer van grondstoffen en aflevering van het eindproduct bedraagt circa 6 weken. Bij levering was het tarief van doorbelasting dus gebaseerd op de laagwaterstand van 6 weken voorafgaand aan de leverdatum. In week 47 zijn wij gestart met doorbelasten, gebaseerd op de situatie in week 41. Via de website hebben wij u wekelijks een update gegeven van de situatie.
Situatie genormaliseerd
Eind vorig jaar is de situatie gelukkig genormaliseerd. In week 49 bedroegen de kosten nog omgerekend € 2,32 per ton gereed product en in week 50 is dit verder terug gelopen naar € 0,94. Het lijkt ons fair om de extra kosten van week 50 niet meer aan u door te belasten. Week 5 is dan de laatste week dat wij de laagwatertoeslag doorberekenen, gebaseerd op de extra kosten in week 49.
Wij hopen dat langdurig aanhoudende droogte met extreme gevolgen, zoals afgelopen jaar het geval was, een uitzondering blijft. Tevens mag u van ons verwachten dat wij waar mogelijk gebruik maken van alternatieven om het risico te beperken en beperkte extra kosten voor eigen rekening blijven nemen. Tot slot willen wij iedereen vooral bedanken voor het begrip waarop wij konden rekenen. Wij beseffen dat niemand zit te wachten op onverwachte kosten en het heeft ons dan ook zeer verheugd dat nagenoeg al onze afnemers positief hebben ingestemd met de noodzakelijke maatregel.
Heeft u nog vragen?
Heeft u nog vragen? Uw vaste contactpersoon beantwoordt deze graag.
Deze pagina is geactualiseerd op 28-01-2019 om 09.00 uur.
Tabel laagwatertoeslag - leveringen week 4 |
|||
---|---|---|---|
Herkomst/peil | Toelichting |
Verdeling wk 48 |
Gem. stand wk 48 |
Millingen-Loevestein | Meetmoment 8.00 u RWS | 36% | 160 |
Maxau-Kaub | Gemiddeld/dag | 4% | 32 |
Driel-Amsterdam Rijn | Meetmoment 8.00 u RWS | 13% | 209 |
Ruhrort | Gemiddeld/dag | 4% | 159 |
Heijen-Marksluis | Meetmoment 7.00 u RWS | 7% | |
Amsterdam | nvt | 14% | |
Lingermeer-Tiel | Meetmoment 6.00 u RWS | 4% | 183 |
Vlissingen | nvt | 5% | |
België | nvt | 0% | |
Aanleveringen laagwatervrij | nvt | 13% | |
Totaal | 100% |
Meerkosten per ton gereed product | Week 4 € 2,72 |
|
|||
---|---|---|---|
Herkomst/peil | Toelichting |
Verdeling wk 49 |
Gem. stand wk 49 |
Millingen-Loevestein | Meetmoment 8.00 u RWS | 36% | 256 |
Maxau-Kaub | Gemiddeld/dag | 4% | 131 |
Driel-Amsterdam Rijn | Meetmoment 8.00 u RWS | 13% | 256 |
Ruhrort | Gemiddeld/dag | 4% | 286 |
Heijen-Marksluis | Meetmoment 7.00 u RWS | 7% | |
Amsterdam | nvt | 14% | |
Lingermeer-Tiel | Meetmoment 6.00 u RWS | 4% | 273 |
Vlissingen | nvt | 5% | |
België | nvt | 0% | |
Aanleveringen laagwatervrij | nvt | 13% | |
Totaal | 100% | ||
Meerkosten per ton gereed product | Week 5 € 2,32 |
Tabel laagwatertoeslag - leveringen week 6 |
|||
---|---|---|---|
Herkomst/peil | Toelichting |
Verdeling wk 50 |
Gem. stand wk 50 |
Millingen-Loevestein | Meetmoment 8.00 u RWS | 36% | 330 |
Maxau-Kaub | Gemiddeld/dag | 4% | 174 |
Driel-Amsterdam Rijn | Meetmoment 8.00 u RWS | 13% | 286 |
Ruhrort | Gemiddeld/dag | 4% | 391 |
Heijen-Marksluis | Meetmoment 7.00 u RWS | 7% | |
Amsterdam | nvt | 14% | |
Lingermeer-Tiel | Meetmoment 6.00 u RWS | 4% | 417 |
Vlissingen | nvt | 5% | |
België | nvt | 0% | |
Aanleveringen laagwatervrij | nvt | 13% | |
Totaal | 100% | ||
Meerkosten per ton gereed product | Week 6 € 0,94 |